Zemědělství a zahrádkářství

Zemědělství a zahrádkářství

Stále více zemědělců i soukromých zahrádkářů objevuje výhody používání Keltské mořské soli jako hnojiva. Dokonce i některé restaurace začínají pěstovat svou vlastní zeleninu výhradně na mořské vodě. Ovšem nejen zelenina, ale i pokojové a zahradní květiny vděčně reagují na toto bohatství minerálů.

Keltská mořská sůl obsahuje plné-spektrum minerálních solí. Je třeba si uvědomit, že mnoho minerálů na něž je moře tak bohaté, pochází původně ze zemské půdy.

Je zřejmé, že v minulosti byl obsah kysíku a minerálů ve vzduchu i v půdě podstatně vyšší než v dnešní době. Vědecké výpočty vykazují, že v minulosti byl obsah kyslíku ve vzduchu něco přes 30%, kdežto dnes ve většině osídlených oblasti je to jen něco málo přes 20% a na některých místech dokonce i méně než 20%. Navíc jsou jak vzduch tak půda znečištěny.

Tento nedostatek kyslíku a minerálů vede k různým vážným onemocněním. Půda již zdaleka neobsahuje stejné množství pro nás tak potřebných minerálů, jaké třeba ještě před padesáti lety obsahovala.

Podávání roztoku z Keltské mořské soli je výborný a zároveň vcelku levný způsob výživy rostlin. Keltská mořská sůl obsahuje všechny potřebné minerály a stopové prvky a rostliny je snadno přijímají svými listy a kořeny. Dokonce i když půda není ještě úplně v rovnováze, kvalita rostlin se rychle zvyšuje.

Používání Keltské mořské soli v zemědělství prokázalo tyto pozitivní účinky:

lepší a rychlejší růst

větší listy a plody

chutnější ovoce a zelenina

vyšší obsah minerálních látek a vitamínů

zvýšená otužilost v zimě (rostliny zůstávají zelené i při mrazu)

zvýšený fototropismus a to i v zimě (otáčení se za světlem a teplem slunce)

žádný škodlivý hmyz

větší odolnost

Dvě základní složky mořské vody jsou minerály a kyslík. Ve zdravém, neznečištěném mořském prostředí je život fauny a flóry bez nemocí a nejméně dvakrát delší než u tvorů a rostlin žijících na souši. Mnoho milionů let jsou minerály deštěm splachovány ze země do moří a oceánů. Je tudíž naprosto logické tyto minerály ve správném a vyváženém zředění vrátit do země.

Rostliny, např. ovoce a zelenina, pěstované na takto na minerály bohaté půdě, absorbují tyto minerály a když se jimi stravujeme, naše tělo je snadno přijímá a tím snižujeme náš chronický nedostatek minerálů, který tak často vede ke vzniku různých onemocnění.

Použití

Hospodářská zvířata: Přežvýkavci mohou naprosto bezproblémově Keltskou mořskou sůl požívat.

Bakterie v jejich žaludku její strávení lehce zvládnou. Proto lze tuto sůl použít k doplnění potřebných minerálů pro krávy, ovce, koně, kozy atd. jejím přidáním do krmiva nebo rozpuštěním v pitné vodě. Snadno lze použít Sole.

Přidávání Keltské mořské soli jako kompletního doplňku minerálů k denní dávce stravy hospodářských zvířat prokázálo, že mají podstatně méně zdravotních problémů a onemocnění například dermatitidou, dermatitis digitalis a mastitidou.

Samozřejmě je tato sůl vhodná i pro domácí mazlíčky jimž postačí rozpustit pár kapek Sole v pitné vodě.

Zemědělská půda: připraveným roztokem z Keltské soli zalívejte rostliny z konvice nebo celou půdu rozstřikovačem. Použijte 1 až 3 g Keltské soli na litr vody.

Písčitou hlínu takto hnojte minimálně šestkrát za rok, ale měsíční nebo dokonce týdenní hnojení je také možné. Každopádně po sušším období a následném dešti znovu půdu zmineralizujte, jelikož déštˇ všechny minerály z půdy vyplaví.

Na hlínito-písčité půdě nehnojte více než třikrát ročně. Tato půda má pevnější strukturu a minerály se v ní déle udrží, takže rostliny jsou schopny je déle využívat. Hnojte když neprší.

Jílovitou půdu hnojte nanejvýš dvakrát do roka, jednou za rok však postačí. Jílovitá půda je ještě pevnější a minerály ze solného roztoku by se v ní mohly hromadit a předávkovat vaše rostliny.

Pokojové rostliny: rozpustěte čajovou lžičku Keltské mořské soli v láhvi o objemu 1 až 1,5 litru. Použitím trochy teplé vody a protřepáním se sůl rozpustí rychleji. Poté dolijte studenou (filtrovanou) vodou. V zásadě platí, že kvalita vody určuje výsledek. Ve většině měst je voda chlorovaná, což samozřejmě květinám (natož lidem a zvířatům) moc neprospěje.

Můžete vyzkoušet různé dávkování a četnost hnojení. Půda, která je obohacena solí, potřebuje méně často zalívat. Zrovna tak, jako je tomu  u člověka, jehož tělo je lépe hydratováno, tak i půda a rostliny zacházejí s vodou efektivněji pokud zároveň           přijímají i dostatek soli.

Zlaté pravidlo správného používání Keltské soli jako hnojiva je strčit prst do horní vrstvy hlíny a zjistit, jak vlhká půda ještě je. Až když je téměř suchá, přidejte další minerály zalitím slaným roztokem. Rostliny si  tak vybudují silnější imunitu, odolnost a pevnost.

Pro dobré pohnojení okrasných květin a bylin použijte slabší roztok než pro pokojové či zahradní rostliny. Květiny a byliny mají nižší toleranci soli a potřebují jí méně. 1 malá lžička na 1,5 litr vody je ideální množství. Výjimkou jsou středomořské byliny jako je bazalka a máta, kterým jen tak neuškodíte pokud jim náhodou dáte více soli.

V případě, že rostlinám zažloutnou listy, dostali soli trochu víc. Nic se neděje, rostliny něco vydrží, jen je chvíli zalívejte jen vodou, aby se sůl v půdě naředila. Počkejte, až se rostlina zase srovná než znovu začnete přidávat sůl a přidávejte jí méně než původně.

Jestli se rostlinám daří dobře poznáte na kvalitě listů. Pokud jsou pevné a lesklé a rostlina dobře roste, je vidět, že mořské minerály jsou vynikajícím hnojivem. Dávkování můžete zkusit zvýšit. Zředěnou mořskou sůl nikdy nepoužívejte v kombinaci s umělým hnojivem.

Kompletnější a vyváženější výživu než jsou mořské minerály rostlinám dát nemůžete. Rovnováha by se kombinací s umělým hnojivem porušila. Přidáním přírodních materiálů nebo kompostu však nic nezkazíte.

Na zahradě: k zalívání roztokem Keltské mořské soli můžete použít stejný princip, jako u pokojových rostlin. Poměr je však trochu jiný. V pětilitrové konvici rozpustěte vrchovatou polévkovou lžíci Keltské soli a zalívejte rostliny co nejblíže u kořenů.                         Pamatujte, že i plevelu se bude dařit dobře na takto hnojené půdě! A samozřejmě i trávníky můžete kropit touto vodou.

Po dešti, kterému předchází sucho, znovu hnojte mořskou vodou. Minerály jsou totiž deštěm odplaveny.

Strach z přesolení půdy a rostlin mít nemusíte; tyto dávky jsou tak malé, že nezpůsobují žádné poškození solí. Můžete si to sami vyzkoušet, namočte si prst do solného roztoku a olízněte: nechutná to slaně.

Po nějaké době zaznamenáte, že vaše rostliny jsou stále větší a zdravější a mají mnohem méně nebo žádné škůdce jako mšice, protože odolnost rostlin a půdy je příjmem minerálů mnohem vyšší. Navíc ještě vaše rostliny budou plodit kvalitní ovoce a zeleninu, kterou v obchodě nekoupíte. Představte si jen, jak hodně posilujete své zdraví, když takto na minerály bohatou stravu konzumujete. Není to snad tak, jak to příroda měla vymyšlené, než lidé začali vyrábět to čemu říkáme strava, ve fabrikách?

 

 

 

Advertenties