Proč Keltská mořská sůl?

Keltská mořská sůl je skutečnou mořskou solí a nikoliv solí těženou ze země nebo kamene, jako je například Himalájská sůl. Je to krásný produkt slunce a moře, dvou přírodních sil, které svým spojením dali vzniknout této opravdové soli. Ostatní soli, včetně Himalájské a té v mlýnku v supermarketu, se suší na zemi nebo ve starých kamenných dolech a poté jsou chemicky čištěné a upravované.

Tato sůl se těží v oblasti Guérande v Bretani, přímo na pobřeží ve slaništích vybudovaných na vrstvě šedého jílu (proto má tato sůl našedlý vzhled a je nazývána Sel Gris).

Mořská sůl je vždy zdravější než kuchyňské soli, protože obsahuje minerály. Pokud však pro své tělo chcete to nejlepší, Keltská mořská sůl je nesporným vítězem. Je totiž 100% přírodní mořskou solí a to bez jakýchkoliv přídavků nebo rafinace.                                                                 To znamená, že žádný z přítomných minerálů není odstraněn, ale zároveň není ničím doplňována. Používáním Keltské soli doplňujeme tedy minerály v našem těle přesně tak, jak to přírodou bylo myšleno.

Zde můžete porovnat hodnoty zastoupených prvků v Keltské mořské soli a v obvyklé, čištěné kuchyňské soli.

Keltská mořská sůl má nejnižší obsah sodíku ze všech mořských solí. Sodík je často považován za viníka vysokého krevního tlaku. I zde se však názory rozcházejí a nové studije potvrzují, že nejhorší vliv na vysoký tlak má cukr. Faktem ale je, že Keltská mořská sůl obsahuje hořčík, který má velmi pozitivní efekt.

Hořčík je potřebný při více než 300 fyziologických funkcí a jeho nedostatek, na nějž dnes trpí většina lidí, vede k množství poruch a onemocnění. Při nedostatku hořčíku se tělesné funkce v buňkách zpomalí a tím se zpomalí celé tělo. Toto vede až k syndromu chronické únavy (CFS). Dalšími zdravotními problémy z nedostatku hořčíku můžou být: únava, migréna, deprese, srdeční aritmie, tuhnutí svalů a svalová přecitlivělost, křeče, bolesti chodidel, stres a psychická přecitlivělost, nespavost a neklid někdy i záchvaty paniky, lehkost v hlavě, zhoršení prokrvení a chladné končetiny, zmatenost, zácpa atd.

Standartní stolní sůl obsahuje zhruba 97% NaCl a to i Himalájská sůl. Keltská mořská sůl obsahuje pouze max. 89,7%. Kromě toho postačí jen trocha soli k získání té správné slané chuti, protože tato sůl není “ředěná”.

Keltská mořská sůl obsahuje mnoho minerálů a stopových prvků a je tím plnohodnotnou solí. Složením je téměř identická se slzami a s plazmou v naší krvi, jako tomu je i s čerstvou kokosovou vodou (ta byla např. v době 2. světové válce používána jako transfuze krve).

Co Keltská mořská sůl obsahuje ?

– 84 minerálů a 14% makrominerálů!!

sodík 89,7% (ostatní soli 97 %)

– hořčík – potřebný minerál pro více než 300 fyziologických funkcí

jód – důležitý stopový prvek, důležitý pro správnou funkci štítné žlázy a imunitního systému.

Vlastnosti a použití Keltské mořské soli

100% přírodní, nečištěná, nedemineralizovaná

– ručně těžená na starodávných slaništích

– mírně vlhká, sušená pouze sluncem a mořským vánkem

– jemná chuť, dle gurmánu svěží s hořkými tóny

– šetrná v použití

– našedlá (obsahem minerálů ze země)

– plná minerálů a makrominerálů (ty minerály jichž naše tělo potřebuje velké množství)

– oblíbená šéfkuchaři v restauracích s Michelin hvězdami, vhodná k tepelné I studené úpravě pokrmů

výroba Sole (pijeme -li na lačný žaludek) pomáhá při trávení, úžasně hydratuje tělo a dodává přirozenou podporu imunitnímu a nervovému systému a všem v těle probíhajícím procesům;

složením je téměř identická slzám a krevní plazmě a používáním Solanky naše tělo okamžitě vstřebává všechny minerály a dopravuje je přímo do buněk. Buněčná komunikace je tak zlepšena a to přenosem elektromagnetických a světelných signálů, jelikož sůl je silný vodič.

Kosmetické využití

– do koupele, čistí duši I tělo, osvěžuje a omlazuje

– místo nebo jako přídavek do zubní pasty

– koupele nohou

– ošetření kožních problémů a ekzému solnými obklady

– k výrobě koupelové soli s éterickými oleji (používejte však jen 100% bio poživatelné oleje)

Pro děti je výborným zdrojem stavebních prvků potřebných k zdravému vývoji.             Dostatečný příjem soli aktivuje tvorbu enzymů ve střevech, čímž podporuje správnou funkci trávicí soustavy.

Pokud chcete svůj den začít co nejlépe, pijte na lačný žaludek Sole (Solanku). Pomáhá při trávení, úžasně hydratuje tělo a dodává přirozenou podporu imunitnímu a nervovému systému a všem v těle probíhajícím procesům.

Dále obsahuje jód, důležitý stopový prvek. Jód je mimo jiné důležitý pro správnou funkci štítné žlázy a imunitního systému.

Nedostatek jódu vytváří spoustu zdravotních problémů, např.: špatný vývoj plodu v těhotenství, kysty na vaječníkách a v prsou, resistenci na inzulín, hypertyerózu,                 PCOS a jiné. Jód zároveň chrání štítnou žlázu před radioaktivním zářením, jemuž jsme stále více vystavováni, zvláště pak po katastrofě ve Fukušimě, od kad dodnes uniká nebezpečné cesium do pacifiku. Jód, který přijímáme z Keltské mořské soli zůstává v těle až několik týdnů oproti velmi rychlému “projetí” jódu z obyčejné soli.

Ačkoliv stále ještě experti a politika trvají na omezeném příjmu soli jako na prevenci proti různým onemocněním, je však stále zřejmější, že toto není tak jednostranné.                 Naopak je cukr ( a dnes tak oblíbená a přemrštěně užívaná sladidla) tím největším nebezpečím a dává vznikat velké spoustě těžkých a chronických onemocnění, jako např. rakovině, obezitě, vysokému krevnímu tlaku, zánětům všeho druhu (revma, artróza, astma), cukrovce atd. Sůl, ovšem ta zdravá a nerafinovaná, doplňuje tělu minerály a stopové prvky. V Keltské soli je jich více než 84 a 14 % makrominerálů. Tato sůl také napomáhá lepší komunikaci mezi buňkami a to přenosem elekrických signálů, jelikož sůl je silný vodič. Ne nadarmo se začíná využívat mořská voda k výrobě energie, takže je logické používat ji i pro vznik energie v těle. Nejnovější studie potvrzují, že nízký příjem soli nemá vliv na snížení rizika srdečního infarktu, ale naopak nedostatek té správné soli v těle toto riziko zvyšuje až téměř o 500% !

Keltská mořská sůl je gurmánská sůl. Je velmi jemná a chutná a ti praví gurmáni v ní nacházejí svěží a hořké tóny. Šéfkuchaři restaurací s Michelin hvězdami používají tuto sůl velice rádi. Je možné s ní vařit, ale i připravený pokrm těsně před servírováním posolit.

Tato sůl je mírně vlhká. Není mechanicky usušena, ale pozvolna vysoušena teplem slunce a mořským vánkem. Přesto ji lze používat v mlýnku, použijte ovšem mlýnek z nerezové oceli nebo skla s keramickým systémem. Pokud chcete, můžete sůl pro použití v mlýnku dosušit, nejlépe na slunci nebo při pokojové teplotě a doplnit vámi oblíbeným kořením, např. sušeným česnekem, rozmarýnem nebo chili papričkami.

Keltská mořská sůl může být velmi dobře pravidelně používána jako léčebná či ulevující lázeň nebo pro kosmetické účely díky svému omlazujícímu efektu. Stačí přidat 3 až 5 lžic do koupele a vaše tělo bude mít pocit jakoby se ocitnulo v moři. Po takovéto koupeli pokožka zjemní a mnoho uživatelů zaznamenává úlevu od různých kožních problémů jako jsou ekzém či lupénka. Jelikož sůl dezinfikuje, ranky a hnisavé boláky se mohou hojit rychleji. Kůže, náš největší orgán, přijme touto koupelí všechny potřebné látky. Během 26 vteřin se nám póry do krve dostávají látky, s nimiž se kůže dostane do kontaktu.                             Bohužel i chemikálie!

Pokud vanu nemáte, lze si připravit obklad s roztokem a na postižená místa přikládat. Koupel pro nohy je také vynikající způsob jak si odpočinout a zároveň pomoci tělu s detoxikací.

Sůl: věčný lék

Keltská mořská sůl reguluje obsah vody v těle a je nápomocna při velkém množství fyziologických procesů. Navíc, jak již bylo řečeno, bylo ve vědeckých studiích zjištěno, že nedostatek přírodní a nerafinované soli zvyšuje šanci srdečního infarktu. Nelze však zaměnit s obyčejnou stolní rafinovanou solí, do které je navíc přidáván MSG nebo cukr.

A proto…sůl nad zlato, jelikož je to jeden z doplňků, který nám prodlužuje jak mladistvý vzhled, tak  i mladé a vitální tělo.

Nejdůležitější účinky Keltské mořské soli mohou být:

– silné, přírodní antihistaminikum – může být použita pro snížení příznaků astmatu – vypijte 2 – 3 sklenice vody a na jazyku nechte rozpustit pár krystalků, účinek je podobný jako má inhalátor, avšak bez toxických látek

–  silně redukuje stres

–  nezbytná k odstranění přebytečné kyseliny z buněk, zejména z buněk mozkových

–  nezbytná pro funkci ledvin, jimž napomáhá v odstranění a vyloučení přebytečné kyseliny do moče

–  nutná k udržení rovnováhy obsahu serotoninu a melatoninu v mozku –  voda s Keltskou mořskou solí má funkci silného antioxidantu a napomáhá odstranění toxického odpadu z těla. Tělo pak není nuceno použít esenciální aminokyseliny (např. tryptofán, 5HTP a tyrosin) pro tuto funkci.

–  velmi efektivní při stabilizaci nepravidelného srdečního tepu (aritmie)

–  nepostradatelné při regulaci spánku – velmi vhodné je před spaním vypít velkou sklenici vody a poté si na jazyku nechat rozpustit pár krystalků soli

–  může zmírnit kašel – rozpuštěním pár krystalků na jazyku

–  může napomoci v prevenci dny

–  uvolňuje svalové napětí a napomáhá od křečí

–  prevence nadprodukce slin – nedostatek soli se také projevuje nadměrnou tvorbou slin

–  nezbytná pro tvorbu silných kostí

– může být dobrou prevencí proti kardiovakulárním onemocněním

– výborně hydratuje a snižuje kožní problémy

Více info o Keltské a Himalájské soli můžete nalézt na :                                       http://draxe.com/10-benefits-celtic-sea-salt-himalayan-salt/

Advertenties